Kullanılan Ürünler

BoardeX

BoardeX, neme karşı güçlendirilmiş çekirdeği ve özel turuncu renkli cam elyaf şilte kaplaması ile dış duvar imalatında kullanılan dış cephe kaplama levhasıdır.
BoardeX, üzerindeki cam elyaf şilte kaplamanın, levha çekirdeğine iyice işleyip bütünleşmesi sayesinde, yüksek dayanıma sahip mükemmel bir levhadır.
BoardeX birçok üstün özelliklere sahip levhadır. Öncelikle geliştirilmiş özel çekirdeği sayesinde küf oluşumuna engel olur. Bu laboratuarlarda yapılan testlerle belirlenmiştir. BoardeX, bağımsız bir laboratuar tarafından ASTM D 3273 ‘e göre test edildiğinde, panel skoru en yüksek not olan 10 puanı almıştır ki, bu laboratuar koşullarında küf üremediği anlamına gelmektedir.

Betopan

Dış cephe denilince akla ilk gelenlerden bir tanesi olan betopan, sağlam ve dayanıklı yapısı ile ön plana çıkar. Betopan, prefabrik yapılar için de en uygun malzemelerden bir tanesidir.
Isı ve Ses Yalıtımı Sağlar
Betopan, dış cephede kullanılan bir malzemedir. Dolayısıyla ses ve ısı ile ilgili durumları da kapsar. Isı dengesini sağlayarak soğuğun ve sıcağın neden olacağı değişimlerin önüne geçen betopan, bu özelliği nedeniyle birçok kişi tarafından tercih edilen bir malzemedir.
Yangına Karşı Dayanıklıdır
Betopan, B1 sınıfında yer alan bir malzemedir. Bu nedenle alev almayan bir yapıya sahiptir. Ayrıca plastik gibi kolay alev alabilen maddelerden değil, çimento gibi doğal ürünlerden elde edilir. Bu da yangına karşı dirençli olmasını sağlayan bir diğer durumdur.
Kokusuzdur
Betopan kokusuz bir yapıya sahip olduğu gibi zararlı gaz salınımı da yapmamaktadır. Bunun nedeni ise doğal malzemelerden oluşup kimyasal madde bulundurmamasıdır. Bu da betopanın tercih edilmesindeki bir diğer özelliğidir.

EPS Köpük

EPS Köpük termoplastik, kapalı gözenekli, polistren taneciklerin şişirilmesi ve birbirine yapışması yolu ile üretilen bir ısı yalıtım malzemesidir. EPS “Genleştirilmiş Polistren” kelimesinin kısaltılmışıdır ve bu malzemenin %98’i hareketsiz kuru havadan oluşur.
EPS Isı Yalıtım Levhası Özellikleri
Etkili bir ısı yalıtımı sağlar.
Isı iletkenlik grubu 0,040’tır.
Isıyı iletme değeri zamanla değişmez.
Basınca karşı oldukça dayanıklıdır, kırılgan bir malzeme değildir.
Binanın servis ömrü boyunca ısı izolasyonu görevine devam eder.
B1 yanmaz sınıfındadır.
EPS ısı yalıtım levhası su yalıtımı için kullanılmamalıdır. Bu konuda sanılanın aksine, malzemenin kapiler su geçirimliliği yoktur. Binalarda yapılması gereken su yalıtımı uygulamaları için diğer yazılarımızı inceleyebilirsiniz.

Galvaniz Trapez

Galvanizli tek kat ürünlerin 27/200 formlanmış hali trapez levha olarak adlandırılır. Trapez formu ile saclar sağlam, uzun ömürlü, ekonomik, çatlamaz, kırılmaz, paslanmaz, hafif, çok pratik bir çatı örtüsüdür.Talep edilen ebat ve renklerde stoğumuzda bulunan ürün en çok tercih edilen çatı malzemesidir.
Özellik ve Avantajları
Çatı ve cephede hızlı ve kolay montaj
Galvanizin hafif olması sayesinde taşıyıcı konstrüksiyondan tasarruf ve pratik montaj imkânı verir
Depolarda ve şantiyelerde az yer işgal eder.
Form ve renk çeşitliliği müşteriye seçim imkânı verir
Geri dönüşüm özelliğinden dolayı çevre dostudur
Ateşe karşı dayanıklı ve kolay lehim tutar
Galvaniz trapez sac ve boyalı trapez sac 12metreye kadar istenilen uzunlukta üretilebilmektedir.
Galvanizlenmiş çeliğin üzerine yapılan boyamalar, galvaniz tabakasının ömrünü uzatmaktadır

Taş Yünü

Taş yünü, volkanik kayaçlardan elde edilen bir malzemedir. Bazalt taşlarının yaklaşık 1500 °C’de ısıtılarak eritilmesi sonucunda elyaf elde edilir. Elde edilen bu elyaf, taşyünü ısı yalıtım levhası için ana hammadde olur. Özetle taşyünü %97 oranında elyaf içeren ısı yalıtım malzemesidir. İnorganik yapısı sayesinde bakteri ve mikroorganizma üretmez. Yüksek ısı yalıtımı sağlamasının yanında rutubeti de önler.
Malzemenin levha haline getirilerek binalara ısı yalıtımı yapmak amacıyla kaplanmasıdır. Taşyünü levha veya diğer adıyla taşyünü panel ile dübel ve köşe profili gibi çeşitli ek malzemelerin yardımı ile binanın tamamını kaplanabilir. Üzeri uygun bir dekoratif sıva ile sıvanarak istenilen renge boyanabilir. Cephenin dışından malzeme belli olmaz.
Taş yünü, ısı yalıtımı için kullanılabilen en iyi ve en sağlıklı malzemelerden biridir. Yüksek ısı yalıtımı sağlar. Aynı zamanda ısı iletkenlik katsayısı oldukça düşük olduğundan ısı yalıtımı uygulamalarında yüksek performans gösterir. Çeşitli ebatlarda üretilebilen bu malzeme A1 tipi yanmaz sınıfındadır. Bu özelliği onu iyi bir yangın yalıtımı malzemesi de yapar. Rutubete ve neme karşı oldukça dayanıklı olan bu malzeme korozyon ve paslanma yapmaz. Isı yalıtımı için kullanılan binanın servis ömrü boyunca yüksek performansını sürdürür ve kusursuz bir ısı bariyeri oluşturur.
Aynı zamanda taşyünü, ses geçirgenliği en az olan yalıtım malzemelerinden biridir. Sadece ısı veya yangın yalıtımı amacıyla değil, ses yalıtımı için de rahatlıkla kullanılabilir. Bu özelliği ile içinde yaşam sürülen binaların konfor seviyesine katkıda bulunur.

90x200 Dış Kapı

80x200 Amerikan Kapı

E-Katalog

Proje detayları için kateloğumuzu inceleyin.

HEMEN ARA
YOL TARİFİ